Po Elamie- ciąg dalszy Początki Lechickie 06.09.2016

W trakcie kolejnych przemyśleń związanych ze studiowaniem rysów dziejowych cywilizacji takich jak starożytny Sumer , Babilon ,Grecja, Egipt tak szeroko opisywanych w historii podręcznikowej w przedziale czasowym 5500 lat wstecz ,wręcz bym powiedział 7500 lat od ostatniego potopu czy kataklizmu (jak kto woli), wysuwają się pewne wnioski i zbieżności , a mianowicie analizując choćby ww kultury prawie zgodnie ich początki (idąc ze wschodu na zachód) datowane są od 6000 p.n.e.

Gdzie najstarszymi są te z bliskiego wschodu, zaś tereny Grecji i Egiptu opisane są od 4000 p.n.e. Następnie gdy zwrócimy uwagę na rozwój duchowy i technologiczny

to zobaczymy iż upadek tych starożytnych cywilizacji przekształcał się w wyniku ekspansji idei religijnych i technologii ze wschodu w potęgi cywilizacyjne europejskie na wysokim poziomie prawie w tym samym czasie i w wyniku pojawienia się ludzi na koniach lub jak to jest w ksiązkach „koczowników na koniach” itp…

Oni to przybywając w wyniku różnych perturbacji na ich poprzednich terenach łączyli się z ludami tubylczymi tworząc nowe kultury .

Jako przykład mogę nawiązać do ostatniego mojego filmu „Elam-początki lechickie”

kiedy to około 1763 r p.n.e. ówczesny władca Babilonu Hamurabi podbija wspomniany Elam , ok 1600 r p.n.e. Kasyci ostatecznie kończą erę .

W tym samym czasie datuje się przybycie „koczowników na koniach” na tereny dzisiejszej Grecji i morza egejskiego , którzy łącząc się z tubylcami stworzyli kulturę mykeńską oraz „koczowników na koniach” tzw „ Hyksos ” na teren Egiptu górnego i wschodniego , którzy wpłynęli na jego rozwój poprzez swoją ekspansję duchową i technologiczną.

Skoro na tereny południowej Europy i północnej Afryki w tym samym czasie przybywają zorganizowani „koczownicy na koniach” to zasadnym więc wydaje pojawienie się owych ludzi na koniach także na terenach Europy środkowej , co ujął w swojej książce Janusz Bieszk powołując się na kroniki Prokosza i 39 innych iż zorganizowana państwowość w formie sprzymierzonych królestw na ziemach Lechii zaczęła się około 1700 r p.n.e. po wybraniu mądrego i walecznego króla Sarmaty!!!

Prawdą jest ,że od 7000 l p.n.e. ludy tubylcze na terenach Europy przetrwały kataklizmy z minionych epok to i prawdą jest ,że łącząc się z nimi tzw „ koczownicy na koniach” ,a w niektórych pracach naukowych Indoscyci z Azji przybywający z południowego wschodu przyczynili się do rozkwitu i potęg wielu cywilizacji w okresie od 1700 p.n.e. do naszej ery na terenach Europy i Afryki .

To z kolei pokrywa się z badaniami haplogrupy dna oraz najnowszymi odkryciami archeologicznymi, Chociażby przytoczę tutaj ostatnio nagłośnioną wyprawę polskich Archeologów aż do Maroka w celu zbadania ruin podobno słowiańskiej hmm…. Awaryjskiej twierdzy.

Zatem kontynuując trop prowadzący znad Zatoki Perskiej ,a dokładnie z płaskowyżu irańskiego docieramy do początku potęgi i państwowości na ziemiach naszej ojczyzny.Sława!!!!!

Przykładowe źródła:

-http://cchag.org/html/09476/egypt02-01enl.html

-http://portalwiedzy.onet.pl/55781,,,,grecja_starozytna,haslo.html

-http://i-cias.com/e.o/elam.htm

-http://egipt-faraonow.blogspot.co.uk/p/ii-okres-przejsciowy.html

-http://realhistoryww.com/world_history/ancient/Egypt_2a.htm

-https://archeologiabiblijna.wordpress.com/2013/03/20/archeologiczne-slady-wygnania-hyksosow-z-egiptu/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*